Vývoj a historie korzetu a jeho úloha dnes

Historie a současnost korzetuKorzety byly po mnoho století trvalým módním oblečením. Ačkoliv požadavek na ně byl zpočátku především praktický, postupem času se začal klást důraz také na estetickou stránku. Korzety se staly formou doplňkového oblečení, které má zdůraznit krásu nositelky.

Vývoj a historie korzetu a jeho úloha dnes Korzety byly po mnoho století trvalým módním oblečením. Ačkoliv požadavek na ně byl zpočátku především praktický, postupem času se začal klást důraz také na estetickou stránku. Korzety se staly formou doplňkového oblečení, které má zdůraznit krásu nositelky.

Něco málo z historie korzetu

Povědomí o korzetech sahá hluboko do historie - podle některých zdrojů až do 2. tisíciletí před Kristem - jejich masová obliba se datuje především od raného středověku, kdy se používání korzetů stalo neodmyslitelnou součástí života většiny žen urozeného původu. Korzety v této době doprovázely život již od útlého dětství. Pro ideál krásy v podobě úzkého pasu byla do korzetů uvazována děvčata již ve věku 2-3 let, což mělo za následek nejen kýžené míry pasu (nejčastěji se uvádí obvod pasu v dospělosti okolo 40 cm), ale také deformaci vnitřních orgánů a neschopnost další existence (delšího sezení či stání) bez podpory ve formě pevně sešněrovaného korzetu.
Korzet Amoresa od Obsessive

Současnost korzetu – možnosti použití

Zatímco v minulosti byl korzet nepohodlnou avšak společensky nutnou přítěží, v současné době je na trhu široká nabídka kvalitních a pohodlných korzetů pro nejrůznější příležitosti. Korzet může být používán jako svrchní oblečení v kombinaci se sukní, legínami nebo úzkými kalhotami, může být použit také jako tvarovací spodní prádlo, prádlo pro slavnostní příležitost jako je například svatba nebo pod večerní šaty. Korzet může být nošen také jako spodní prádlo. Vždy záleží na vhodně zvoleném stylu, tvaru a typu materiálu.

Podívejte se na naši nabídku korzetů.